Skip to main content

Getting Back on Track

Ma usun, et meil on kõigil vahel totaalne motivatsioonipuudus, sest tundub, et me ei saavuta oma eesmärke või see võtab lihtsalt liiga kaua aega. Kerge on minna stressi, kuid see on täpselt see, mida ma tahame vältida. See pole mitte ainult üldiselt kahjulik, vaid pärsib ka kaalulangust. Mul endal oli see kevad üsna pingeline aeg: töö, kool, lõputöö... ja kõige selle juures jäi trenn ja toitumine kuidagi tahaplaanile. Stress, tavalisest vähem liigutamist ja rohkem sööki tegid oma töö ja peeglist vaatas vastu mingi võõras, 5kg raskem inimene. See 5kg muidu vormis kehal on ikka väga hästi näha ja enesetunne oli äärmiselt kehv. Ja tundus, et need kilod ei taha ka kuskile kaduda. Tegelikult oli vaja lihtsalt endale teada-tuntud tõed meelde tuletada ja kõik hakkas jälle õiges suunas liikuma.

Siin on mõned näpunäited, mis mind ennast alati aitavad:


  • Ära lange rutiini- pidevalt samade harjutuste tegemine ei ole igav ainult vaimule vaid ka kehale. Kui sul on inspiratsioonipuudus, siis proovi näiteks leida endale sõber, kellega koos trenni teha, külasta põnevaid rühmatreeninguid või palka personaaltreener– mis iganes trenni sinu jaoks jälle huvitavaks teeb.
  • Pea meeles, mis on sinu n.ö. peamine eemärk (mis see ka poleks), kuid sea kindlasti ka nädala- ja kuueesmärke. Need peaksid olema tehtavad, kuid mitte liiga lihtsad. Nende eesmärkide saavutamine aitab motti üleval hoida :) Näiteks: nädalaeesmärk- mitte süüa rafineeritud suhkrut ja kaotada 0,5kg keharasva arvelt, kuueesmärk- rippes jalatõstetel saada jalad käte juurde. 
  • Jää positiivseks– kui kõik alati ei lähe nagu plaanitud, siis ära lase sellel enda tuju rikkuda. Ühe Snickersi söömine või ühe trenni vahele jätmine pole maailmalõpp. Oluline on peale seda taas õigel teel jätkata ;) Lisaks sellele on meil kõigil neid trenne, mis millegi pärast ei lähe kõige paremini, kuid see ei tähenda, et järgmine trenn ei või olla eriti vinge. 
  • Söö õigesti– see on ilmselge, kuid ma tean ka, et kiiremate tulemuste saavutamiseks võib olla ahvatlev süüa vähem kui on mõistlik. Tegelikult pole see lahendus. See teeb sind pahuraks (ma muutun täiesti talumatuks kui ma liiga näljane olen), loiuks ja suurendab tõenäosust, et sa lõpuks sööd mingit jama. Kui vaja, kirjuta näiteks nädal või paar üles kõik, mida sa sööd ja arvuta kalorid välja. Nii tekib sul pilt sellest, kui palju ja mida päevas süüa saab. 
  • Ja lõpuks... tervislik eluviis ei ole sprint, see on maraton (päriselt ka, ei ole lihtsalt klišee!)  See on eluaegne protsess (ja progress). Naudi seda! :)


We all have moments when we don't feel all that motivated about working out and eating healthy because it seems that we are not getting any results or not getting them fast enough. This can be stressful, but that is exactly what we want to avoid because stress inhibits weight loss (and is bad for you in general.) This spring was really hard for me– work, school and writing my BA thesis– and I concentrated less on working out and eating right. Stress, eating more and working out less left their mark. When I looked in the mirror I saw a stranger with 5 extra kilograms. 5kg on a usually fit body is a big deal and it really shows, so I felt awful. And losing that extra weight seemed impossible. However, what I really needed to do was to remind myself the basics. 

Here are a few tips that I personally always find helpful.

  • Mix things up– doing the same exercises all the time not only bores you mentally but it also bores your body. If you are low on ideas you can find a workout buddy, visit some cool classes for inspiration or hire a personal trainer–whatever works for you. 
  • Keep you main goal in mind, what ever that is, but also set weekly and monthly goals- these should be achievable but no too easy. Achieving these goals will boost your motivation :) e.g. monthly goal- get my toes up to the bar when doing hanging leg raises; weekly goal: not to eat any refined sugar and lose 0,5kg of body fat.
  • Keep a positive mindset– don't get frustrated if everything does not go as you wished. Eating one Snickers bar or skipping one workout is not the end of the world, just make sure to get back on track ;) Plus we all have some workout sessions that suck for one reason or the other, but that does not mean the next one won't be awesome! 
  • Eat right– this one goes without saying, but I also know it may seem tempting to eat less than you really should to get faster results. DON'T! :) You will get cranky (I turn into a total nut when my blood sugar gets too low :D), have low energy levels and are more likely to eat something totally unhealthy. Plus, if you are already stressed out about something, eating crap will make you feel even worse.  It can be helpful to write down everything you eat and calculate your daily calories for a couple of weeks. This helps you understand what and how much you can eat. 
  • Being healthy is not a sprint, it is a marathon (and I mean it, it's not just a cliché), a lifelong process (progress). Enjoy it! :) 

Comments

Popular posts from this blog

Wild Horses

Väljas muutuvad lehed aina kuldsemaks ja hommikud aina kargemaks. Mina aga leidsin selle imeilusa suvemeenutuse: päikseloojang, kilomeetrite kaupa puhast liiva, sinine taevas, rahulik meri ja mitukümmend imelist hobust. Harukordselt madal vesi muutis meie rannaniidu justkui Araabia liivadüünideks, kus päike kõrvetab ja ringi kappavad metsikud hobused.

The leaves are changing colour and the mornings are getting crisper, yet I found this lovely memory from this summer. Sunset, long stretches of white sandy beaches, blue skies, calm seas and a about fifty or so beautiful horses. Extraordinarily low sea levels turned our green and grassy beaches into Arabian sand dunes where the sun and wind were hot and wild horses roamed.  

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Midsummer

This year we had one of those rare Midsummer Eves when one can wear a sundress instead of a parka and wellies. The setting sun gilded the fields and girls with flower crowns walked in the wild blooms of the meadow.  And though once the sun had disappeared behind the woods, the chill of a June night set in, the longest night of the year lost none of its magic. A magical evening turned into a mysterious night. When dusk melted into dawn, the first rays of the morning sun were greeted by a thick fog. 
Evenings like this on the meadow always make me feel like a fairy, wanting to dance in the evening light with the dress and hair all flying in the wind. There is something so mystical in moments like that, as if time disappears connecting us to some ancient era.

Jaanipäev õnnistas meid haruldlase võimalusega vahetada parka ja kummikud lendleva suvekleidi vastu. Jaaniõhtu päike kuldas põllud ja nendel hõljuvad pärjatud jaanikulised üle oma maagilise valgusega. Horisondi taha kadudes muutus p…