Skip to main content

About Dancing

Foto Priit Simson (delfi.ee)

Eelmisel nädalal oli minust Nelja Rahvuse Karikal tehtud pilt ühe Delfi artikli avapildiks ja kokku tuli üsna naljakas asi välja, minu esimene mõte oli, et vast siiski mitte minu jalgade mõõtmiseks. Igaljuhul tekkis mul sellest idee natukene rääkida sellest, mida ma siis õigupoolest TTÜ Tantsutüdrukutes teen ja mida see tegelikult tähendab.
Eelkõige nõuab see kirge ja pühendumust ja suurt kohusetunnet, sest sinust ei sõltu mitte ainult sinu isiklik vaid ka kogu tiimi sooritus, meil on ikka kombeks öelda, et "hard work beats lazy talent." Sa pead valdama paljusid erinevaid stiile hiphopist, jazzist ja iluvõimlemisest kuni päris cheerleading'u ja akrobaatikani välja ning su füüsiline vorm peab olema väga heal tasemel nii jõu kui ka vastupidavuse poolest, lisaks veel loomulikult väga hea painduvus.
Nagu ma olen juba enne rääkinud, on meil hooaja sees nädalas 4 trenn: 2 tantsu ja 2 akrot. Sellele lisanduvad lisatrennid erinevate esinemiste proovideks. Näiteks eelneval 2 nädal oli mul igal töönädala õhtu trenn ning siis kolmel järjestikusel päeval esinemine Nelja Rahvuse Karikal ja see tähendas seda, et peale tööd tuli otse trenni tormata. Ja kodus käisin ma ainult magamas, sest koju jõudes sa olid lihtsalt nii väsinud ja hommikul vara oli taas trenn (jooks või jõusaal, mida ma aga intensiivsemal perioodil, kui keha totaalselt streikima hakkab, tõmban paarile korrale nädalas; oluline on kuulata oma keha ja teha vahet lasikusel ja üleväsimusel) ja töö. Ja olgem ausad, lisandub ka veel närvipinge, mis on tegelikult loomulik osa tantsija elust ja millega tuleb lihtsalt õppida toime tulema.
Võib tekkida küsimus, milleks kõik see? Aga sellepärast, et kui sa midagi armastad, siis sa oled nõus selle nimel pingutama ja kasvõi nahast välja pugema ja tooma ohvreid. Sest kui sa tuled trennist koju, siis su keha võib olla väsinud, aga su vaim on hoopis värskem kui peale tööpäeva lõppu. Sest see tunne, kui sa tantsid ja sul läheb hästi ja sulle terve saal plaksutab, on lihtsalt hindamatu. Sest kogu see punt, kellega koos sa seda hullust teed, on kõige armsam ja ägedam punte massohiste maamunal. Sest sa ei oskagi muudmoodi olla... sest sa oled tantsija.  
Ja siis on veel nende hetked, kui see töö ja vaev saab tasutud sellega, et avaneb mõni uks, millest sa juba ammu unistanud oled. Juba paari nädala pärast toimub meil TTÜ Tantsutüdrukutega midagi väga põnevat, millest ma teile veel kohe ei räägi, aga varsti varsti saate te juba teada.

***

Last week I found myself on the cover of a basketball article with a rather funny headline + photo combination. Anyway, this got me thinking that I should tell you more about what it takes to be a TUT Cheerleader.
 First of all, being a part of our team means committing to it 100%, being passionate and conscientious, we love the saying "hard work beats lazy talent." You must feel at home in many different styles from hip-hop, jazz, and acrobatics to cheerleading. You must be in great shape, both stamina and strength wise, and you must be really flexible. As I have told you, we practice 4 times a week (2x dance, 2x acrobatics/stunts) but before important performances or competitions we always have additional rehearsals. For example, for the past two weeks I had a rehearsal every weekday and finally a performance at our 3 days in a row. This meant that I went from work straight to rehearsal and then almost straight to bed. I was just so tired and I knew I had to wake up early the next morning to go to work (and gym or running before it, though I do tend to cut that down to 2 times a week during these really intense periods; the main thing is to listen to your body and make a difference between laziness and actual fatigue.) And to be totally honest with you all this comes with a certain amount of mental stress as well, this, however, is an inevitable part of a dancers life, you just can't let you nerves get to you. 
 All this might raise a question: why do you do this? Because when you love something you are willing to make sacrifices and work hard for it. Because when you finish your practice your body is tired but your mind is fresher than before the practice. Because you cannot replace this feeling when you dance and the whole crowed applauds. Because your teammates are the sweetest, craziest bunch of masochists ever. Because you are a dancer and this is what you do. And then there are those moments when all your hard work gets rewarded by an amazing opportunity to go and preform at... well I'm not going to tell just yet, but stay tuned because you'll hear it soon. 
And then there are those moments when all your hard work gets rewarded by an amazing opportunity to go and preform at... well I'm not going to tell just yet, but stay tuned because you'll hear it soon.

Comments

Popular posts from this blog

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Garden House Makeover

Eelmisel aastal vuntsisime me üles oma aiamajakese. Enne (alumine foto) nägi ta välja üsna igav ja oli täis lamineeritud mööblit (palun ärge küsige miks, sest ma ausalt ei tea).   Last spring we decided to overhaul our garden house. Before (the photo below) it looked pretty boring and was full of laminate furniture (don't ask why since I don't know). 


Me tõstsime majakese tühjaks ja peitsisme seinad ja laed valgeks ning värvisime valgeks ka ukse ning ukse- ja aknapiidad. Sisustuses tahtsin ma kindlasti kasutada võimalikult palju vintage mööblit.  Uue elu sai vana Rootsi kapp, väike lauake, öökapp ja viinitool, peegilraami tegin ma vanadest uksepiitadest ning ka kardinad õmblesin ma ise. Kardinapuu meisterdasin ma vanast puulatist ning kahest riidenagist (kauplusest Muster). Kõik see kompott andis kokku armsa ja hubase tulemuse, mis näitab, et selleks, et saada imearmas tuba, pole vaja tingimata tohutult kulutada.
We removed the laminate furniture and white-washed the walls and …

DIY Ruffle Wrap Skirt

Hõlmikseelikud on see hooaeg tagasi ja eriti veel sellised, millel on all ääres volang. Kuna ma olen täiesti armunud gingham kangasse, siis kangaks sai valitud just see (kauplusest Kangas ja Nööp). Milline kombinatsioon! See on seljas mugav ja näeb vapustav välja. Nüüd aga küsimus, kuidas see valmis teha? Loe edasi ja saad teada.

NB! Ma vabandan kõigi juurdelõikajate ees juba ette nende üldistuste ja lihtsustuste eest, mida ma lõikevalmistamises sisse viisin, et seda lihtsamaks teha!
VAJA LÄHEB õmblusmasinkääridkriit või kangavildikas (harilikpliiats ajab ka asja ära, kuid tee õrnad jooned)harilikpliiatslõikevalmistamiseks pabermõõdulintjuurdelõikusjoonlaud (või kaks min 30cm joonlauda)nööpnõeladkangasniit 1. Valmista seeliku baaslõige (võid kasutada ka valmislõiget näiteks Burdast vms).
 a) Selleks võta (või palu kellelgi ennast aidata) enda vöö- ja puusaümbermõõt ja seeliku soovitav pikkus vöökohast (vöökoht asub u 2cm nabast kõrgemal). Lisa mõlemale ümbermõõdule 4cm varu (sa tahad …