Skip to main content

Chocolate Cake

Põhi:
2 pakki Vilma Juubeli tordipulbrit
pisut toiduõli ja kakaopulbrit
immutamiseks veidi piima

Täidis:
400g toorjuustu
200g (piima)shokolaadi

Kate:
200g (piima)shokolaadi
100g valget shokolaadi


Küpseta põhi vastavalt pakil olevale instruktsioonile, lisa segule pisut kakaod, vastavalt sellele kui kakaost põhja soovid. Lase jahtuda ja lõika põhi pooleks. Põhja võib immutada ka väikese koguse piimaga, see teeb koogi mahlasemaks.

Valmista täidis. Sulata shokolaad veevannil ning sega see kokku toasooja pehmeks hõõrutud toorjuustuga. Määri täidis põhjale ja aseta peale põhja pealmine pool.

Katte tarvis sulata teine pool piimashokolaadist ning määri see ühtlase kihina üle kogu koogi. Seejärel sulata valgeshokolaad ja nirista see kaunistuseks koogile. Võid selleks kasutada näiteks teelusikat.
Lase kattel tahkuda, soovitavalt toatemperatuuril, siis jääb glasuur läikiv.

Mõnusat küpsetamist! :)

PS! Sa võid kasutada erinevaid shokolaade vastavalt sellele, mis sulle endale rohkem maitseb. Asendada näiteks piimashokolaadi tumedaga või kasutada hoopis rohkem valget shokolaadi.

Base
 2 packs of Vilma Juubeli cake powder 
Some cocoa powder 
A little bit of vegetable oil 
Some milk 

 Filling: 
400g cream cheese 
200g milk chocolate 

 Top coat: 
200g milk chocolate 
100g white chocolate


Bake the cake base according to the instructions on the pack plus add some cocoa powder. Let it cool a bit and then cut the cake horizontally into two equal layers. If you want, you can saturate the cake base with a little bit of milk. 
 For the filling you need to the brake the chocolate into small pieces and melt it in a double boiler (over hot water), then mix it with softened cream cheese and spread in on the bottom layer and then add the top layer. 
For the top coat melt the other half of the milk chocolate and spred it evenly all over the cake. The melt the white chocolate and trickle it on the cake (you can use a teaspoon for example). Let the top coat cool at room temperature. 

 Happy baking!

PS! You can use different types of chocolate, whatever you like the best!

Comments

Popular posts from this blog

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Hello Summer!

Jõuludest on ootamatult saanud peaaegu jaanipäev ja mulle on hakatud ütlema midagi stiilis "sa ju ka kunagi pidasid blogi," seega on viimane aeg siin asjale elu taas sisse puhuda. Ma võiksin ju tuua erinevaid vabandusi, miks siin midagi toimunud polnud, aga tõstiasi on see, et mul oli lihtsalt inspiratsioonipuudus. Seda põhiliselt seetõttu, et mu tähelepanu nõudsid 100% minu uus töö ja õpingud. See viimane aasta on superpõnev olnud! Nüüd ma aga tunnen end taas inspireerituna siin blogima ja loodan, et teie olete inspireeritud lugema ja vaatama.

Mida õigepea blogist leida võib? Suvi on just alanud ja mina sean ennast sisse oma nurgakeses paradiisist. Seega hoian teid kindlasti kursis saareelu ja suvega maal, kuid ära unusta mind ka Instagramist jälgimast. Maaidülli ja lilleaasi täis positiste seast võib leida ka mõne DIY projekti, mida olen juba ammu lubanud.


Christmas has turned into Midsummer just like that and I've been hearing comments such as "you used to blog, …

Garden House Makeover

Eelmisel aastal vuntsisime me üles oma aiamajakese. Enne (alumine foto) nägi ta välja üsna igav ja oli täis lamineeritud mööblit (palun ärge küsige miks, sest ma ausalt ei tea).   Last spring we decided to overhaul our garden house. Before (the photo below) it looked pretty boring and was full of laminate furniture (don't ask why since I don't know). 


Me tõstsime majakese tühjaks ja peitsisme seinad ja laed valgeks ning värvisime valgeks ka ukse ning ukse- ja aknapiidad. Sisustuses tahtsin ma kindlasti kasutada võimalikult palju vintage mööblit.  Uue elu sai vana Rootsi kapp, väike lauake, öökapp ja viinitool, peegilraami tegin ma vanadest uksepiitadest ning ka kardinad õmblesin ma ise. Kardinapuu meisterdasin ma vanast puulatist ning kahest riidenagist (kauplusest Muster). Kõik see kompott andis kokku armsa ja hubase tulemuse, mis näitab, et selleks, et saada imearmas tuba, pole vaja tingimata tohutult kulutada.
We removed the laminate furniture and white-washed the walls and …