Skip to main content

NostalgiaTäna hommikul olid valmis saanud Tallinna Kaubamaja jõuluaknad ja mulle meeldis eriti üks väike ninnunännu jupikene sellest väljapanekust. Nimelt siin pildil nähatv aken nende nunnude noogutavate hirvedega. Tegelikult üsna corny, eks ole? Aga mulle meeldib ja üheks põhjuseks on see, et kui ma väike olin, käisime me emaga alati Kaubamaja jõuluaknaid vaatasmas. Neil olid seal asjad, mida Eestis mujal sel ajal ei näinud: lehvitavad jõuluvanad ja noogutavad põhjapõdrad ja norskavad karud ja igasugused muud liigutavad ja muidu toredad asjad. Ma mäletan kui ilus ja põnev ja maagiline see kõik tundus ja praegu seda vaateakent silmitsedes tuli natukene sellest maagiast taas minu juurde :) Ja mulle nii meeldib jõulude juures see, et me saame olla jälle lapsed, sest minus vähemalt küll tõstab pead see pisike põnn, kes uskus päkapikkudesse ja jõuluvanasse ja jõuluimedesse... ja usub natuke praegu ka :)

***
Tallinna Kaubamaja revealed their Christmas window cases today and I was especially fond of one little display, more precisely the one on with the cute reindeer. It is actually pretty corny, isn’t it? But I don’t care, I love it! And one of the reasons is that when I was little, my mom and I always went to see the Christmas window displays of Kaubamaja, they always had the cool stuff no one else in Estonia had back then (ohh, this makes me sound soooo old :D): waving Santas and snoring bears and moving reindeer and all sorts of other awesome things! I remember how beautiful and magical it all looked and when I look at this diplay now I can catch some of that magic. Because what I really love about Christmas is that we can all become little children again, little children who used to believe in elves and Santa Claus and Christmas miracles :)

Comments

Popular posts from this blog

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Hello Summer!

Jõuludest on ootamatult saanud peaaegu jaanipäev ja mulle on hakatud ütlema midagi stiilis "sa ju ka kunagi pidasid blogi," seega on viimane aeg siin asjale elu taas sisse puhuda. Ma võiksin ju tuua erinevaid vabandusi, miks siin midagi toimunud polnud, aga tõstiasi on see, et mul oli lihtsalt inspiratsioonipuudus. Seda põhiliselt seetõttu, et mu tähelepanu nõudsid 100% minu uus töö ja õpingud. See viimane aasta on superpõnev olnud! Nüüd ma aga tunnen end taas inspireerituna siin blogima ja loodan, et teie olete inspireeritud lugema ja vaatama.

Mida õigepea blogist leida võib? Suvi on just alanud ja mina sean ennast sisse oma nurgakeses paradiisist. Seega hoian teid kindlasti kursis saareelu ja suvega maal, kuid ära unusta mind ka Instagramist jälgimast. Maaidülli ja lilleaasi täis positiste seast võib leida ka mõne DIY projekti, mida olen juba ammu lubanud.


Christmas has turned into Midsummer just like that and I've been hearing comments such as "you used to blog, …

Garden House Makeover

Eelmisel aastal vuntsisime me üles oma aiamajakese. Enne (alumine foto) nägi ta välja üsna igav ja oli täis lamineeritud mööblit (palun ärge küsige miks, sest ma ausalt ei tea).   Last spring we decided to overhaul our garden house. Before (the photo below) it looked pretty boring and was full of laminate furniture (don't ask why since I don't know). 


Me tõstsime majakese tühjaks ja peitsisme seinad ja laed valgeks ning värvisime valgeks ka ukse ning ukse- ja aknapiidad. Sisustuses tahtsin ma kindlasti kasutada võimalikult palju vintage mööblit.  Uue elu sai vana Rootsi kapp, väike lauake, öökapp ja viinitool, peegilraami tegin ma vanadest uksepiitadest ning ka kardinad õmblesin ma ise. Kardinapuu meisterdasin ma vanast puulatist ning kahest riidenagist (kauplusest Muster). Kõik see kompott andis kokku armsa ja hubase tulemuse, mis näitab, et selleks, et saada imearmas tuba, pole vaja tingimata tohutult kulutada.
We removed the laminate furniture and white-washed the walls and …