Monday, October 22, 2012

Autumn

Oehhh, võiks ju vinguda, et meil siin Eestis on ikka nii halb- kogu aeg on külm ja vihmane ja lihtsalt paha. Aga praegune mõnus kuldne sügis on üks põhjuseid, miks mul on ütlemata hea meel elada Eestis, siin kus meil on neli aastaega, kõik nii võrratult erinevad. Ja vähem võrratu pole praegune sügis oma fantastiliste ja inspireerivate värvidega: kuldsed, oranžid ja punased lehed, taustaks sünkjas sinised pilved ja müstiline udu ühes mõne harva hetkega, kus sügisene päike end meile pilvede tagant ilmutab ning lisaks tooni endmas veel endiselt vapralt rohetav sammal.
Hea küll, ma üritan nüüd mitte nii lüüriliseks ja imalaks muutuda. Ma tahan lihtsalt öelda, et sügis on fantastiline aeg minna ja võtta aega endale, põgenda mõneks päevaks maale ja imetleda kogu seda ilu! Pole halba ilma, on ebasobiv riietus! Väike vihmasabin mind igal juhul ei heiduta, pigem muudab see jalutuskäigu omamoodi huvitavamaks.
Ning peale mõnusaid matku looduses pole midagi toredamat, kui seada end sisse oma mõnusasse kööki ja vaaritada midagi sügisest sooja, vürtsist ja kosutavat, samal ajal kui pliidi all ja kaminas praksub tuli ja kannus aurab oma ürdiaiast korjatud piparmünditee.
Nautige sügist, kullakesed! :)

***

We can always wine about how the weather here in Estonia is always rainy and cold. But autumns like this make me really happy about living here, where we have four seasons, all so amazingly different. And this autumn is no different with its gorgeous and inspiring colours: orange, yellow and red leaves, dark blue gloomy clouds, mysterious fog and the occasional sunlight illuminating the still oh so green moss.
Ok, I’ll try to be less poetic and sugary. What I’m trying to say is that autumn is a perfect time to take a little time for yourself and escape to the country side for a few days to see all the beauty. There's no such thing as bad weather, only unsuitable clothing. I’m not intimidated by a little drizzle, on the contrary, I think I even makes the walk better.
And after a long walk there is nothing better to settle in your cozy kitchen and cook something warm, spicy and nutritious, while you have a nice fire in your fireplace and a steaming pot of peppermint tea form your own garden on the stove.
Enjoy the autumn, sweeties!No comments:

Post a Comment