Skip to main content

Autumn

Oehhh, võiks ju vinguda, et meil siin Eestis on ikka nii halb- kogu aeg on külm ja vihmane ja lihtsalt paha. Aga praegune mõnus kuldne sügis on üks põhjuseid, miks mul on ütlemata hea meel elada Eestis, siin kus meil on neli aastaega, kõik nii võrratult erinevad. Ja vähem võrratu pole praegune sügis oma fantastiliste ja inspireerivate värvidega: kuldsed, oranžid ja punased lehed, taustaks sünkjas sinised pilved ja müstiline udu ühes mõne harva hetkega, kus sügisene päike end meile pilvede tagant ilmutab ning lisaks tooni endmas veel endiselt vapralt rohetav sammal.
Hea küll, ma üritan nüüd mitte nii lüüriliseks ja imalaks muutuda. Ma tahan lihtsalt öelda, et sügis on fantastiline aeg minna ja võtta aega endale, põgenda mõneks päevaks maale ja imetleda kogu seda ilu! Pole halba ilma, on ebasobiv riietus! Väike vihmasabin mind igal juhul ei heiduta, pigem muudab see jalutuskäigu omamoodi huvitavamaks.
Ning peale mõnusaid matku looduses pole midagi toredamat, kui seada end sisse oma mõnusasse kööki ja vaaritada midagi sügisest sooja, vürtsist ja kosutavat, samal ajal kui pliidi all ja kaminas praksub tuli ja kannus aurab oma ürdiaiast korjatud piparmünditee.
Nautige sügist, kullakesed! :)

***

We can always wine about how the weather here in Estonia is always rainy and cold. But autumns like this make me really happy about living here, where we have four seasons, all so amazingly different. And this autumn is no different with its gorgeous and inspiring colours: orange, yellow and red leaves, dark blue gloomy clouds, mysterious fog and the occasional sunlight illuminating the still oh so green moss.
Ok, I’ll try to be less poetic and sugary. What I’m trying to say is that autumn is a perfect time to take a little time for yourself and escape to the country side for a few days to see all the beauty. There's no such thing as bad weather, only unsuitable clothing. I’m not intimidated by a little drizzle, on the contrary, I think I even makes the walk better.
And after a long walk there is nothing better to settle in your cozy kitchen and cook something warm, spicy and nutritious, while you have a nice fire in your fireplace and a steaming pot of peppermint tea form your own garden on the stove.
Enjoy the autumn, sweeties!Comments

Popular posts from this blog

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Hello Summer!

Jõuludest on ootamatult saanud peaaegu jaanipäev ja mulle on hakatud ütlema midagi stiilis "sa ju ka kunagi pidasid blogi," seega on viimane aeg siin asjale elu taas sisse puhuda. Ma võiksin ju tuua erinevaid vabandusi, miks siin midagi toimunud polnud, aga tõstiasi on see, et mul oli lihtsalt inspiratsioonipuudus. Seda põhiliselt seetõttu, et mu tähelepanu nõudsid 100% minu uus töö ja õpingud. See viimane aasta on superpõnev olnud! Nüüd ma aga tunnen end taas inspireerituna siin blogima ja loodan, et teie olete inspireeritud lugema ja vaatama.

Mida õigepea blogist leida võib? Suvi on just alanud ja mina sean ennast sisse oma nurgakeses paradiisist. Seega hoian teid kindlasti kursis saareelu ja suvega maal, kuid ära unusta mind ka Instagramist jälgimast. Maaidülli ja lilleaasi täis positiste seast võib leida ka mõne DIY projekti, mida olen juba ammu lubanud.


Christmas has turned into Midsummer just like that and I've been hearing comments such as "you used to blog, …

Garden House Makeover

Eelmisel aastal vuntsisime me üles oma aiamajakese. Enne (alumine foto) nägi ta välja üsna igav ja oli täis lamineeritud mööblit (palun ärge küsige miks, sest ma ausalt ei tea).   Last spring we decided to overhaul our garden house. Before (the photo below) it looked pretty boring and was full of laminate furniture (don't ask why since I don't know). 


Me tõstsime majakese tühjaks ja peitsisme seinad ja laed valgeks ning värvisime valgeks ka ukse ning ukse- ja aknapiidad. Sisustuses tahtsin ma kindlasti kasutada võimalikult palju vintage mööblit.  Uue elu sai vana Rootsi kapp, väike lauake, öökapp ja viinitool, peegilraami tegin ma vanadest uksepiitadest ning ka kardinad õmblesin ma ise. Kardinapuu meisterdasin ma vanast puulatist ning kahest riidenagist (kauplusest Muster). Kõik see kompott andis kokku armsa ja hubase tulemuse, mis näitab, et selleks, et saada imearmas tuba, pole vaja tingimata tohutult kulutada.
We removed the laminate furniture and white-washed the walls and …