Skip to main content

Kollektsiooni loomine

Minult on küsitud, kuidas käib kollektsiooni loomine? Nüüd ma siis üritan sellest loomeptrotsessist natukene rääkida oma viimase kollektsiooni näitel. Loomulikult töötavad masstööd tegevad ettevõtted vähe teisiti, kuid minu näide võib kehtida pisemate tegijate kohta.

Alguse saab kollektsioon tavaliselt ühel neist kahest viisist, kas on idee ja hakatakse otsima kangaid või vastupidi inspireerivad kangad looma.

Minul oli enne idee. Teadsin, et tahan luua kevad-suvise kleitide kollektsiooni. Sihtgrupiks olid seatud eelkõige lõpetajad ja muidugi ka kõik teised, kes endale veidi pidulikumat kleiti tahaksid soetada. Alguse saab asi sellest, et joonistasin väga palju kavandeid, erinevaid varjatsioone ühest mudelist jne ja lõpuks valisin nendest välja kümme. Paika olid pandud ka värvid, millest lõpuks kollektsiooni sai valitud viis erinevat tooni. Ja loomulikult kleite kavandades oli mul ka kindel ettekujutus, millist kangast ma nende jaoks vajan.Seejärel konstrueerisin lõiked ja arvestasin välja, palju läheb mul mingi kleidi jaoks kangaid vaja, eelarve koostamine jms.


Seejärel tuligi osta kangad. Loomulikult olin ma ka juba enne palju luuret teinud, kuid siis, kui olid valmis lõiked ja kangaid ostma läksin tuli siiski teha muudatusi algsetes plaanides ja ka näiteks tuli välja vahetada üks värv.
Töökäigus tuli mutuusi ka tegumoodides.Kangad olemas algab detailide väljalõikamine mingi õmblemine ja ka näiteks proovid valitud tüüpfiguurile. Kui seeriat tehakse on tavaliselt igal brändil mingi oma tüüp-ideaalfiguur, mille kehakuju arvestades rõivaid konstrueeritakse. Üldiselt on see selline kõige keksmisemate näitajatega figuur, et tooted sobiksid võimalikult paljudele inimestele. Minul on see kord 36/38 suurus, kuna see on kõige enam esinev suurusnumber ja tegu on ainueksemplaridega.


Kui kollektsioon on valmis õmmeldud tuleb korraldada pildisitamine. Sellega on omakorda päris palju tööd. Tuleb välja mõleda pildsitamise konseptsioon, seejärel leida toimumiskoht, fotograaf, modellid jms.
Mina pildistasin oma kollektsiooni Tallinna samas asuvas Tivoli Tuuri lõbustuspargis. Kogu pildistamine sujus väga hästi ja modellid olid lihtsalt suurepärased, nad nagu lennult haarasid kogu konspetsiooni ja ilma erilise juhendamiseta võtsid just selliseid poose, nagu mul mõttes olid. Pili tegi fotograaf Kätri Beljajeva ja modellideks olid Liis Laursoo ja Tuuli Maasikas. Ja lõpptulemus tuli väga väga äge!

Ja lõpuks muidugi kollektsiooni esitamine- moeshow. Grandfinale, kus inimesed näevad su töövilju! Esitlesin oma kollektsiooni esmakordselt toimunud moeüritusel "Mood koputab uksele". Suur aitäh kutsumast!!! Ja jõudu edaspidiseks selle üritustesarja jätkamisel, Eesti vajab kindlasti rohkem ägedaid moeüritusi!Tassisime sellest järsust trepist kleite alla... suht võitlus ellujäämise pärast :D sellest ka mu idiootne nägu ilmselt, elu käis silme eest läbi :D:D
Järgnevate piltide autoriks on Kertin Vasser

Ja kõik, kellel tekkis huvi kleitide vastu, võtke minuga ühendust, sest need toredused on ka müügis! :)

Comments

 1. VÄGA lahe postitus! Kõige põnevam siiani :))

  Tundub, et tudengipõlv ongi läbi saanud ja tõsiste ampsude kallale asutud! Väga kift!

  Edu ja mõnusaid õnnestunud tööretki edaspidiseks!!!

  ReplyDelete
 2. Aitäh ja tore, et meeldis! :)

  Jep, aga ega nalja pole, this is the real deal :)

  ReplyDelete
 3. Üliilusad! Väga hea töö!

  http://everythingbyeve.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Home Is Where the Heart Is

Kodu on palju enamat, kui lihtsalt koht, kus me enamuse oma ajast magame või sööme. See on enamat kui lihtsalt mingi hoone või kohanimi.

Minu jaoks on kodu see koht, kuhu ma tunnen ennast kuuluvat. See on palju laiem mõiste kui ainult minu maja ja maa. See on kogu mu armas kodusaar Vormsi. See on tunne, et see koht, kodukoht, ja selle käekäik läheb sulle korda, see on võime näha oma ukseesisest kaugemale, panna tähele ja hoolida. Selline suhtumine kodusse on minu jaoks alati loomulik olnud. Samas on see on ka põhjus, miks ma kandideerin Terve Vormsi nimekirjas kohalikel valimistel. Ma tunnen, et ma tahan ja suudan rohkem panustada oma kodukoha ellu. 
Minu jaoks, kes ma nii öelda ametlilkult olen kasvanud ja käinud koolis Tallinnas, on Vormsi alati olnud eriline, kuid mida vanemaks ma sain, seda enam hakkasin ma selleks päris koduks pidama just Vormsit. Mitte, et mu linnakodu poleks olnud üks tore ja armas koht, vastupidi, aga siiski oli midagi nagu puudu. Vanemaks saades hakkasin ma …

Hello Summer!

Jõuludest on ootamatult saanud peaaegu jaanipäev ja mulle on hakatud ütlema midagi stiilis "sa ju ka kunagi pidasid blogi," seega on viimane aeg siin asjale elu taas sisse puhuda. Ma võiksin ju tuua erinevaid vabandusi, miks siin midagi toimunud polnud, aga tõstiasi on see, et mul oli lihtsalt inspiratsioonipuudus. Seda põhiliselt seetõttu, et mu tähelepanu nõudsid 100% minu uus töö ja õpingud. See viimane aasta on superpõnev olnud! Nüüd ma aga tunnen end taas inspireerituna siin blogima ja loodan, et teie olete inspireeritud lugema ja vaatama.

Mida õigepea blogist leida võib? Suvi on just alanud ja mina sean ennast sisse oma nurgakeses paradiisist. Seega hoian teid kindlasti kursis saareelu ja suvega maal, kuid ära unusta mind ka Instagramist jälgimast. Maaidülli ja lilleaasi täis positiste seast võib leida ka mõne DIY projekti, mida olen juba ammu lubanud.


Christmas has turned into Midsummer just like that and I've been hearing comments such as "you used to blog, …

Garden House Makeover

Eelmisel aastal vuntsisime me üles oma aiamajakese. Enne (alumine foto) nägi ta välja üsna igav ja oli täis lamineeritud mööblit (palun ärge küsige miks, sest ma ausalt ei tea).   Last spring we decided to overhaul our garden house. Before (the photo below) it looked pretty boring and was full of laminate furniture (don't ask why since I don't know). 


Me tõstsime majakese tühjaks ja peitsisme seinad ja laed valgeks ning värvisime valgeks ka ukse ning ukse- ja aknapiidad. Sisustuses tahtsin ma kindlasti kasutada võimalikult palju vintage mööblit.  Uue elu sai vana Rootsi kapp, väike lauake, öökapp ja viinitool, peegilraami tegin ma vanadest uksepiitadest ning ka kardinad õmblesin ma ise. Kardinapuu meisterdasin ma vanast puulatist ning kahest riidenagist (kauplusest Muster). Kõik see kompott andis kokku armsa ja hubase tulemuse, mis näitab, et selleks, et saada imearmas tuba, pole vaja tingimata tohutult kulutada.
We removed the laminate furniture and white-washed the walls and …