Monday, April 30, 2012

Kollektsiooni loomine

Minult on küsitud, kuidas käib kollektsiooni loomine? Nüüd ma siis üritan sellest loomeptrotsessist natukene rääkida oma viimase kollektsiooni näitel. Loomulikult töötavad masstööd tegevad ettevõtted vähe teisiti, kuid minu näide võib kehtida pisemate tegijate kohta.

Alguse saab kollektsioon tavaliselt ühel neist kahest viisist, kas on idee ja hakatakse otsima kangaid või vastupidi inspireerivad kangad looma.

Minul oli enne idee. Teadsin, et tahan luua kevad-suvise kleitide kollektsiooni. Sihtgrupiks olid seatud eelkõige lõpetajad ja muidugi ka kõik teised, kes endale veidi pidulikumat kleiti tahaksid soetada. Alguse saab asi sellest, et joonistasin väga palju kavandeid, erinevaid varjatsioone ühest mudelist jne ja lõpuks valisin nendest välja kümme. Paika olid pandud ka värvid, millest lõpuks kollektsiooni sai valitud viis erinevat tooni. Ja loomulikult kleite kavandades oli mul ka kindel ettekujutus, millist kangast ma nende jaoks vajan.Seejärel konstrueerisin lõiked ja arvestasin välja, palju läheb mul mingi kleidi jaoks kangaid vaja, eelarve koostamine jms.


Seejärel tuligi osta kangad. Loomulikult olin ma ka juba enne palju luuret teinud, kuid siis, kui olid valmis lõiked ja kangaid ostma läksin tuli siiski teha muudatusi algsetes plaanides ja ka näiteks tuli välja vahetada üks värv.
Töökäigus tuli mutuusi ka tegumoodides.Kangad olemas algab detailide väljalõikamine mingi õmblemine ja ka näiteks proovid valitud tüüpfiguurile. Kui seeriat tehakse on tavaliselt igal brändil mingi oma tüüp-ideaalfiguur, mille kehakuju arvestades rõivaid konstrueeritakse. Üldiselt on see selline kõige keksmisemate näitajatega figuur, et tooted sobiksid võimalikult paljudele inimestele. Minul on see kord 36/38 suurus, kuna see on kõige enam esinev suurusnumber ja tegu on ainueksemplaridega.


Kui kollektsioon on valmis õmmeldud tuleb korraldada pildisitamine. Sellega on omakorda päris palju tööd. Tuleb välja mõleda pildsitamise konseptsioon, seejärel leida toimumiskoht, fotograaf, modellid jms.
Mina pildistasin oma kollektsiooni Tallinna samas asuvas Tivoli Tuuri lõbustuspargis. Kogu pildistamine sujus väga hästi ja modellid olid lihtsalt suurepärased, nad nagu lennult haarasid kogu konspetsiooni ja ilma erilise juhendamiseta võtsid just selliseid poose, nagu mul mõttes olid. Pili tegi fotograaf Kätri Beljajeva ja modellideks olid Liis Laursoo ja Tuuli Maasikas. Ja lõpptulemus tuli väga väga äge!

Ja lõpuks muidugi kollektsiooni esitamine- moeshow. Grandfinale, kus inimesed näevad su töövilju! Esitlesin oma kollektsiooni esmakordselt toimunud moeüritusel "Mood koputab uksele". Suur aitäh kutsumast!!! Ja jõudu edaspidiseks selle üritustesarja jätkamisel, Eesti vajab kindlasti rohkem ägedaid moeüritusi!Tassisime sellest järsust trepist kleite alla... suht võitlus ellujäämise pärast :D sellest ka mu idiootne nägu ilmselt, elu käis silme eest läbi :D:D
Järgnevate piltide autoriks on Kertin Vasser

Ja kõik, kellel tekkis huvi kleitide vastu, võtke minuga ühendust, sest need toredused on ka müügis! :)

4 comments:

 1. VÄGA lahe postitus! Kõige põnevam siiani :))

  Tundub, et tudengipõlv ongi läbi saanud ja tõsiste ampsude kallale asutud! Väga kift!

  Edu ja mõnusaid õnnestunud tööretki edaspidiseks!!!

  ReplyDelete
 2. Aitäh ja tore, et meeldis! :)

  Jep, aga ega nalja pole, this is the real deal :)

  ReplyDelete
 3. Üliilusad! Väga hea töö!

  http://everythingbyeve.blogspot.com

  ReplyDelete